Tanácstalan vagy? Nem tudod, hogy mi enyhítheti a tüneteid? Nem tudod, melyik eszköz a megfelelő számodra? Próbáld ki ezt az alkalmazást! NÉHÁNY KATTINTÁSSAL MEGTALÁLHATOD A MEGFELELŐ ESZKÖZT!
Tanácsadásért KATTINTS IDE!

Korai magömlés

A korai magömlés (ejaculatio praecox) esetén a férfi a kívántnál hamarabb éri el az orgazmust és ejakulál a szexuális aktus során.

Tudj meg többet ...

A korai magömlés (ejaculatio praecox) esetén a férfi a kívántnál hamarabb éri el az orgazmust és ejakulál a szexuális aktus során.

Ez az időtartam változó lehet, de általában az érintett férfiak kevesebb mint egy percen belül elérik a magömlést a közösülés kezdetétől számítva.

A problémát az jelenti, hogy az ejakuláció után a férfi merevedése gyorsan megszűnhet, így az aktus tartama túl rövid, nem ad örömet a partner számára. 

Betegség-e a korai magömlés?

A korai magömlés nem tekinthető betegségnek, hanem inkább egy szexuális működési zavar. Bár nem életveszélyes, jelentős pszichológiai és érzelmi stresszt okozhat mind az érintett férfiak, mind partnereik számára.

Miért zavaró?

  • Pszichológiai hatások: Csökkent önbecsülés és önbizalom, szorongás, frusztráció és depresszió.
  • Kapcsolati problémák: A szexuális elégedettség hiánya a partnerrel, ami konfliktusokhoz és érzelmi távolsághoz vezethet.
  • Szexuális elégedetlenség: Mind a férfi, mind a partner szexuális élménye csorbulhat, ami hosszú távon szexuális érdektelenséghez vezethet.

A korai magömlés kezelése

Számos módszer és technika létezik a korai magömlés kezelésére:

  1. Helpi Ring: teljesen kockázatmentes és hatékony módszer, a pénisz tövére helyezett gumigyűrű megakadályozza a látható magömlést és a merevedést fenntartja a férfi orgazmusa után is
  2. Pszichológiai terápia: Pszichológus vagy szexuálterapeuta bevonása, aki segíthet az érzelmi és pszichológiai tényezők kezelésében.
  3. Viselkedésterápia: Speciális technikák, mint a „szorításos technika” vagy a „start-stop” módszer, amelyek segítségével a férfi megtanulhatja a korai magömlés késleltetését.
  4. Gyógyszeres kezelés: Olyan gyógyszerek, mint a helyi érzéstelenítők (krémek, spray-k), antidepresszánsok vagy egyéb orális gyógyszerek, amelyek segíthetnek késleltetni a magömlést. Ezek kozkázatosak, mellékhatásokkal járhatnak. 
  5. Életmódbeli változások: Stresszkezelés, rendszeres testmozgás, egészséges táplálkozás és megfelelő alvás mind hozzájárulhatnak a szexuális egészség javításához.
  6. Kommunikáció: Nyílt és őszinte kommunikáció a partnerrel a problémáról, ami csökkentheti a kapcsolati stresszt és javíthatja a közös megoldáskeresést.

A korai magömlés kezelése személyre szabott megközelítést igényel, és fontos, hogy az érintettek szakemberhez forduljanak, ha a probléma tartósan fennáll és negatívan befolyásolja életminőségüket.

Vissza a termékekhez...