Tüdőgyulladás
A tüdőgyulladás (pneumónia) a légutakban és/vagy a tüdőszövetekben keletkezett gyulladás, nyák felszaporodik tüdő léghólyagokban. A légzés nehezített, általános gyengeség, elesettség jelenik meg.
Tudj meg többet ...A tüdőgyulladás (orvosi néven pneumónia) a légutakban és/vagy a tüdőszövetekben keletkezett gyulladást jelent. A gyulladásos nyák felszaporodik a légutakban és tüdő léghólyagokban. A légzés nehézzé válik és általános gyengeség, elesettség jelenik meg.
Ha nem kell kórházba menned, akkor otthonodban -szigorúan az orvosi kezelés mellett és nem helyett- alkalmazz sóterápiás kezelést! A sóterápiát már Hippokratész óta alkalmazzák a légúti betegségek kezelésében.
Egyszerű a dolog, sóban dús levegőt kell belélegezned. A sórészecskék a tüdőd mélyébe jutnak, megtapadnak a nyálkahártyán és ott kifejtik gyulladáscsökkentő, antibakteriális (kórokozó-pusztító) és nyákoldó hatásukat.
Hogy mi lesz az eredménye tüdőgyulladás esetén?
Segíti, erősíti az orvosi kezelés, az antibiotikumok, köptetők hatását. Enyhíti a panaszaid, gyorsítja a felépülést és kevesebb gyógyszerre lesz szükséged ehhez. Csupa előnyös dolog.
Önmagában a sóterápia nem elegendő tüdőgyulladásban. Azonban "összedolgozik" a kezeléssel és így erősíti, fokozza az orvosi terápia hatását.
Hogyan kell alkalmazni a sóterápiát?
A sóterápia annál hatékonyabb, minél hosszabban tartózkodsz a sópárában. A készüléket az ágyad mellett az éjjeliszekrényen vagy a fejed feletti polcon működtesd folyamatosan. A fejedtől maximum másfél méter távolságban legyen. Minél távolabb van, annál gyengébb a hatása!
A sópipa nem megfelelő tüdőgyulladásban, mert sószemcséi nagy méretűek és így már a garatodban lerakódnak, azaz nem jutnak le a tüdődbe, ahol a betegség van.
A légutak mélyébe csak az 5 mikronnál kisebb sórészecskék képesek bejutni. A sóterápia ekkor hatékony.
Szakértőnk, Dr. Zátrok Zsolt összeállított egy ingyenes tájékoztatót a sóterápiáról, mi várható az alkalmazásától, mire használható.
Vissza a termékekhez...